Ultralekka bryka – recenzja wózka Babyhome Vida Plus

Hej! 🙂

Gdy wiosną tego roku po raz pierwszy pokazałam Wam Vidę Plus, jeden z dwóch wózków, które miałam dla Wiktora, zasypałyście mnie pytaniami. Byłyście zaintrygowane tym, jak taki malutki, zgrabny i lekki wózek się sprawdza i czy jestem z niego zadowolona. Wtedy odpowiadałam krótko i ogólnikowo, że jest świetny i, że jak najbardziej jestem z niego zadowolona. Wtedy zbyt krótko go użytkowałam, aby napisać Wam więcej. Dzisiaj, po 8 miesiącach użytkowania zarówno gondoli jak i spacerówki, jestem gotowa uczciwie go zrecenzować 🙂

Ogólnie Mamuśkowym okiem

Wózek Babyhome Vida Plus jest wózkiem zdecydowanie miejskim, średnio radzi sobie w terenie nieutwardzonym, za to jest niezawodny w mieście, parku czy podczas zakupów. Moje pierwsze wrażenie było zaskoczeniem, gdyż po raz pierwszy miałam do czynienia z tak małym, zgrabnym wózkiem, a nie ulicznym dziecięcym „czołgiem”, chociaż dla mnie, mamy dużego dziecka, to zarówno zaleta jak i wada, ale o tym za chwilę 🙂

Zalety

  • Lekkość – Zacznę od największej zalety tego wózka, czyli jego LEKKOŚCI. Miałam już kilka wózków i żaden z nich nie był tak fantastycznie lekki. Vida Plus waży tylko 7,5kg. Bez rproblemu mogę podnieść go jedną ręką.
  • Rozmiar – Vida Plus jest małym, zgrabnym wózkiem. Jego niewielkie rozmiary pozwalają na bezproblemowe zapakowanie go do bagażnika nawet małego samochodu. Do większego bagażnika można go schować bez ściągania siedziska spacerowego – dla mnie to ogromna zaleta.
  • Siedzisko– siedzisko spacerówki można rozłożyć niemalże na płasko. Idealna opcja dla małego śpiocha 🙂
  • Rączka, która jest regulowana. Ja jestem wysoka, mój mąż również, wózek bez regulacji rączki byłby dla nas spalony.
  • Kosz na zakupy, akcesoria. Kosz jak najbardziej ok, całkiem pojemny, bez problemu mieści codzienne, niewielkie zakupy spożywcze i zabawki.
  • Budka – w budce jest okienko z zapięciem, przez które możemy podejrzeć dziecko. Dla mnie to ogromny plus.
  • Tapicerka – zdejmowana tapicerka spacerówki to REWELACYJNA sprawa. Bez problemu można ją zdjąć, wyprać i w łatwy sposób ponownie założyć.
  • Amortyzatory– po prostu nie wyobrażam sobie wózka bez nich. Moje must have. Amortyzatory muszą być i kropka:-)
  • Stelaż 3w1 – Na stelażu bez problemu możecie umieścić fotelik samochodowy. Wystarczy, że dokupicie do niego odpowiednie adaptery. Możecie kupić adaptery albo do fotelika Maxi Cosi, albo Cybex.

Wady

Niestety, na świecie nie ma wózka, który sprostałby oczekiwaniom wszystkich ludzi, bez wyjątku. Dla mnie (o czym wspomniałam wcześniej) rozmiar Vidy Plus jest zarówno zaletą, jak i wadą. O zaletach już pisałam, a dla mnie, czyli mamy bardzo dużego bobasa, większego od wszystkich swoich rówieśników, wózek sprawdzał się chyba nieco krócej, niż zakładał producent. O ile spacerówkę użytkujemy do dnia dzisiejszego (mam ją w samochodzie, zajmuje bardzo mało miejsca w bagażniku, więc wożę ją wszędzie ze sobą), to Wiktor do gondoli mieścił się tylko do ukończenia 3,5 miesiąca życia. ALE ALE! Musicie wziąć pod uwagę, że Wiktor mając 2 miesiące ważył 8,5kg. Serio, nie żartuję. 8,5kg ważą dzieciaki dużo, dużo starsze. On po prostu jest moim „wyjątkowym wyjątkiem” 🙂 Inne dziecko, które przybiera na wadzę oczywiście zgodnie z normą, ale nie w tak szybkim tempie jak mój syn, będzie z powodzeniem użytkowało gondolkę do ukończenia 6 czy nawet 7 miesiąca życia.

Babyhome vida plus

Dajcie znać, co sądzicie o tym wózku! Jeśli macie pytanie, zadajcie je w komentarzu, proszę 🙂

7 komentarzy
  1. Rodzę w kwietniu i spodobał mi się ten wózek. Sprawdzałam w internecie jego cene i wcale nie jest taki drogi jak myślałam. Dziękuje Ci za ten post, Violu.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.